Môže sa švagor stať spolumajiteľom cudzieho majetku?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

sme tri sestry a chceli by sme sa poradiť ohľadom daru od rodičov. Dostali sme nehnutenosť so záhradou, a to všetky tri za slobodna.

Jedna sestra s manželom a s dieťaťom v tej nehnuteľnosti býva aj s našimi spoločnými rodičmi. Jej manžel chce investovať do stavby bazéna, krbu a altánku.

Keďže nie je majiteľom, tak od svojej manželky a nás švagrín vyžaduje podpis pred notárom, že koľko investícii vložil do výstavby bazéna, krbu a altánku..

Na jednej strane chápeme, že investuje do cudzieho majetku a chce byť krytý, keby sa rozviedol s našou sestrou. No na druhej strane sme si neni istí ohľadom istej veci.

Môže sa podľa zákona stať ďalším spolumajiteľom, keď investuje do cudzieho majetku?

Za odpoveď ďakujeme

Dobrý deň,

spoluvlastníkom nie.

V prípade rozvodu manželstva si môže uplatňovať nároky, ktoré vzniknú v dôsledku tejto investície

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu