Môže ma manžel vyhodiť z jeho domu len tak na ulicu?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

s manželom bývame v jednej domácnosti, v ktorej máme obidvaja trvalý pobyt. Dom nadobudol manžel pred svadbou, takže je vlastne jeho. Máme malé dieťa a my sme sa odcudzili. Stále ma z domu vyháňa so slovami, že dom je jeho. Povedal: "Keď poviem vypadni, musíš vypadnúť".

Môže ma len tak vyhodiť na ulicu?

Alebo môžem sa nejako brániť?

O rozvod som ešte nepodala, lebo stále verím, že je to len kríza. On o rozvod nechce podať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel má voči Vám vyživovaciu povinnosť a medzi ne patrí aj to, aby ste mohli bývať v jednej nehnuteľnosti a on je povinný tak urobiť.

Je už len na Vás, či strpíte toto jeho správanie, alebo odídete aj s deťmi niekam inde. Ak to bude nebezpečné, tak sa obrátite na súd, aby ho vykázali zo spoločného bývania.

Nemýľte si vlastníctvo so spoločným bývaním. Ak ste jedna rodina, tak to miesto, kde bývate, je spoločné bývanie. Je irelevantné, kto ho vlastní.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu