Matka nesúhlasí, aby bolo dieťa zverené do starostlivosti babky. Môže tak prekaziť súdne konanie?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

dieťa má 9 rokov a problém je, že jeho rodičia si žijú svoj voľný život. Nie sú manželia, neustále sa hádajú a bijú.

Väčšiu časť vnúčikovho života sa o neho starám ja fyzicky, materiálne a finančne. Otec sa o dieťa stará, ale nezdar vo vzťahu zapíja alkoholom. Matka neustále uniká do iných krátkodobých vzťahov, holduje alkoholu, drogám a automatom.

Situácia je pre dieťa neúnosná, požiadala som súd o zverenie do staroslivosti. S tým matka nesúhlasí.

Môže tak prekaziť súdne konanie?

Dieťa býva u mňa - u babky.

Ďakujem

Dobrý deň,

v sporoch týkajúcich sa maloletých detí je na prvom mieste najlepší záujem maloletého dieťaťa. Ak je pre jeho vývoj a výchovu lepšie prostredie u Vás, tak si nemyslím, že matka by mohla prekaziť súdne konanie. Vzhľadom na to, že vnučka má už 9 rokov, tak súd bude prihladať aj na jej názor.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz