Mám šancu napadnúť dohodu o majetkovom vysporiadaní?

Zodpovedané
20. mar 2022

Dobrý deň,

po rozvode sme s ex manželom uzatvorili dohodu o vysporiadaní vlastníctva. Finančnú časť sme uzavreli písomne aj preto, že si bral na vysporiadanie úver. Nechala som mu dom po svojich starých rodičoch a on ma z neho vyplatil.

Teraz vlastním 1/8 domu a pozemku ja, ako poistku pre budúcnosť, keď by pod niekoho vplyvom chcel zmeniť rozhodnutie, že dom po ňom nebudú vlastniť len naše deti. Ústnou dohodou bolo dohodnuté, že o záhradu sa budú starať moji rodičia. Teraz zmenil nazor a vraj sa oni starať nemôžu a bude sa starať on s novou priateľkou. Ešte nie je tri roky od rozvodu.

Mám šancu napadnúť dohodu o majetkovom vysporiadaní a nedodržianie ústnej časti dohody?

Ďakujem

Dobrý deň,

dohoda o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov sa nedá napadnúť na súde a ani namietať jej neplatnosť. Ústnu dohodu je ťažšie preukázať a často je to až nemožné.

Dohodu o vyporiadaní BSM by bolo možné napadnúť resp. od nej odstúpiť v prípade, že by ste si takúto možnosť ujednali priamo v dohode.

V prípade potreby právnych služieb alebo právneho zastúpenia ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz