Mám nárok na majetkové vysporiadanie?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

počas manželstva som zobrala pôžičku len na moje meno a o rok sme sa rozviedli. Peniaze boli použité na prerábanie bytu (bývali sme u svokry). Aj byt bol a aj stále je napísaný na bývalú svokru. Nemám žiadne doklady o tom, na čo boli peniaze použité.

Mám nárok žiadať o majetkovoprávne vysporiadanie nakoľko som zobrala pôžičku počas manželstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok by ste mohli mať nie voči manželovi, ale voči osobe, ktorá sa obohatila na Váš úkor, teda voči svokre.

Ale keďže:
1. nemáte doklady o tom, na čo boli peniaze použité a
2. bývali ste u svokry,

tak to nechajte tak.

Vaša svokra by si mohla voči Vám uplatňovať tiež nároky z toho, že ste bývali zadarmo a iné podobné nároky, a oľutovali by ste tento spor.

No ak je to vyššia suma, tak je možné sa tým zaoberať.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu