Má muž nárok na odstupné, keď odmietne prácu v inej firme?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

môj muž pracuje 5 rokov v jednej firme na 1 zmenu. Nemajú prácu, tak ho preradili na inú prácu na druhú budovu. Práca mu nevyhovuje, štípu ho oči a štípu ho ruky, tak ho poslali ku kožnej.

28 zamestnancov prepustili s odstupným, 50 zamestnancov chcú poslať robiť zatiaľ na 3 mesiace do iných firiem v okolí (jedna firma je na 1 zmenu, druhá na 3 zmeny v inom meste a ešte nejakú tretiu).

Má nárok na odstupné, keby odmietol prácu v inej firme?

Ďakujem

Dobrý deň,

odmietnutie práce nie je dôvodom na vznik nároku na odstupné, ale je to samotné skončenie pracovného pomeru.

Zamestnávateľ by mal postupovať tak, že s Vašim manželom by mal skončiť pracovný pomer dohodou z dôvodov podľa § 63 ods. 1 písm. a Zákonníka práce a dohodnúť výšku odstupného a jeho splatnosť plne v súlade so Zákonníkom práce.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu