Je možné vymáhať náhradu škody?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý večer,

môj priateľ mal haváriu, na ktorej nemal žiadnu vinu. Pán, ktorý haváriu spôsobil mal rozbité auto a dostal pokutu. Naše auto poisťovňa uznala najskôr ako totálku, ale po druhej obhliadke povolili opravu auta.

Vyjadrili sa však, že po čase sa môžu z havárie ukázať ďalšie chyby a poškodenia, ktoré tam nik nevidí.

Za auto nám vyplatia peniaze, avšak z diaľky nie sumu blížiacu sa pôvodnej ceny auta. Sme niekoľko tisíc eur v strate. Samozrejme, že havarované auto si ponechať nemienime a premýšľame nad kúpou nového auta.

Je možnosť sa s dotyčným súdiť a vymáhať náhradu škody?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri výpočte náhrady škody sa bude vychádzať z ceny Vášho motorového vozidla v čase nehody a nie z ceny nového motorového vozidla.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu