Je možné vydediť dve deti?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

môj manžel má z predošlého vzťahu 2 deti, na ktoré platí. Nestýka sa s nimi. Spolu máme tiež 2 deti a chcel by nejakým spôsobom opatriť, aby v prípade jeho smrti dedili iba naše spoločné deti a nie aj tie z predošlého vzťahu.

Akceptuje sa na Slovensku závet?

Ako máme postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zo závetu nie je možné potomkov vynechať a ak by boli vynechaní, tak inštitút tzv. neopomenuteľného dediča im zabezpečuje dedenie.

Ak by Váš partner pristúpil k vydedeniu formou osobitnej listiny, je to právne napadnuteľné a tiež.

K vydedeniu musia byť splnené zákonné dôvody, ktoré v tomto prípade pravdepodobne neexistujú.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu