Je možné požadovať na súde o vrátenie nespotrebovaného výživného?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý deň,

s manželom sa podali žiadosť o zníženie výživného v marci 2019. A to zo sumy 500 eur na 100 eur. Doteraz sme nemali vytýčený termín pojednávania.Jedná sa o výživné na jeho 10 ročnú dcéru. Výživné 500 eur platil jej matke po dohode s ňou takmer 3 roky.

Finančná situácia sa veľmi zhoršila, v práci sa manželovi prestalo dariť. Ja som na rodičovskej dovolenke s naším dieťaťom. Máme dve hypotéky. Jednu sme zobrali na vyplatenie jeho bývalej manželky a na ostatné výdaje.

Je možné požadovať na súde o vrátenie nespotrebovaného výživného?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

píšete o jednom a pýtate sa na iné.

Nie, nemôžete.

Nespotrebované výživné nesúvisí priamo s konaním o zníženie výživného.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu