Je možné mať civilný sobáš tým štýlom, že len podpíšeme papiere?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

z osobných dôvodov uvažujeme po mnohoročnom partnerstve, že by sme sa vzali, aj keď sme to doteraz vôbec neriešili. Ja osobne aj partner to berieme len ako papier, ktorý nám zabezpečuje určite právne výsady. Preto máme záujem len o podpis listín a tým to zhasne. Nechceme žiaden obrad a ani nič.

Je to možné?

Chcem prísť slušne oblečená na úrad, podpísať s ním čo treba a ísť domov. Ani priezvisko si nezmením.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené je potrebné zistiť priamo na miestnej matrike. Predpokladám však, že bez formálnych náležitostí to nepôjde. To znamená, prítomnosť matrikára a 2 svedkov.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz