Je možná kúpa a prepis domu na maloleté deti?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

bývalá partnerka chce kúpiť dom pre deti vo veku 14,13, 9.

Je možné dom hneď pri kúpe prepísať na deti?

Alebo ho musí kúpiť bývalá partnerka a darovacou zmluvou prepísať na deti?

Ona mi vraj dá právo aj dožiť v tom dome. Bývalá partnerka býva v Nemecku a ja som a deťmi. Ona platí výživné a všetko funguje aj takto. Nemám zo súdu papier, že deti žijú so mnou.

Môžem ich potom právne zastupovať?

Ja mám však exekúcie. Manželia sme neboli nikdy.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možné dom prepísať na deti. Ideálne a jednoduchšie by bylo, aby bývalá partnerka byt kúpila do svojho výlučného vlastníctva a následne darovacou zmluvou prepísala na deti.

Uvedené je však potrebné riešiť prostredníctvom súdu vo forme tzv. schválenia právneho úkonu. Predpokladám však, že i na podpis darovacej zmluvy bude deťom ustanovený kolízny opatrovník, nakoľko vy ako rodičia máte v tomto prípade konflikt záujmov.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz