Je kúpnopredajná zmluva platná aj vtedy, keď nebola podpísaná u notára?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Robila som nový plot na mojej záhrade ako bol pôvodne starý. Suseda si zavolala geodeta a zistil, že 4 m2 sme zasiahli jej. Ona súhlasila, že mi to odpredá a urobila kúpnopredajnú zmluvu, pri ktorej bol svedok a podpis. Nebolo to urobené u notára.

Po dvoch rokoch si zmyslela, že chce pozemok späť a že mám plot posunúť. Myslím si, že je to podvod a mala za to zaplatené.

Ako sa môžem brániť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podpis na zmluve o prevode nehnuteľnosti musí byť osvedčený.

Ak chce pozemok späť, tak ho vlastne má. Vy si vyžiadajte peniaze, ktoré ste jej zaplatili.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu