Čo robiť, keď deti chodia od otca choré?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

deti chodia k svojmu otcovi každý druhý víkend. Keď sa vrátia, tak je jeden alebo druhý chorý. Následne začína 2-týždenný boj, lebo sa samozrejme nakazia ostatní členovia rodiny. Keď to máme za sebou, idú deti opäť na víkend k otcovi a začína ten istý kolotoč. Porozprávať sa s ním nedá, lebo má na všetko plno argumentov. Už som z toho zúfalá. Keď má kúpiť nejaké lieky, tak nekúpi. Opoveď je: "Posielam ti výživné, tak kupuj."

Môžem podniknúť nejaké kroky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otec zanedbáva starostlivosť o deti, je možné podať návrh na zmenu styku detí s otcom.

Avšak upozorňujem, že to, že sú deti po styku s otcom choré ešte nemusí znamenať, že sa o ne riadne nestará.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz