Bude mať manžel právny nárok na byty detí?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

zdedila som byt po mamine, ktorá zomrela. Som vydatá. Mám dcéru z predchádzajúceho vzťahu a s terajším manželom dieťa. Viem, že tento byt do BSM nepatrí. Chcela by som ho predať a kúpiť z peňazí z predaja každému dieťaťu vlastný menší byt.

Bude mať potom manžel na tieto byty nejaký právny nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

právny nárok by na byty v prípade napr. rozvodu manžel nemal. Mohol by mať však právo na finančné prostriedky, ktorú ste deťom dala. Tu by ste musela dokazovať, že výnos z predaja bytu po Vašej matke patrí do Vášho výlučného majetku.

V takomto prípade je ideálne, keď takýto výnos je uložený na samostatnom účte, na ktorom nie sú a ani nebudú žiadne financie patriace do BSM. Je to z dôvodu, aby sa výnos nezmiesil s prostriedkami BSM a nestal sa súčasťou BSM.

V prípade potreby právnych služieb alebo právneho zastúpenia ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz