Aký napísať závet a žiadosť o zverenie maloletého dieťaťa do starostlivosti?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. S manželom sme bez rodiny, teda z jeho strany nemáme kontakt s rodinou. Chceli by sme spísať závet o bezvýhradnej starostlivosti o našu dcérku v prípade našej smrti/vážneho ochorenia. Chceme, aby bola zverená do starostlivosti môjmu bratovi a jeho dlhoročnej partnerke. Tí však aj s ich dcérou žijú v zahraničí.

Ešte chceme napísať aj závet o dedičstve nášho majetku.

Ako máme postupovať u notára/advokáta?

Aká je cena za tento úkon?

Bude závet bezvýhradne rešpektovaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto dokument nebude právnym dôvodom pre rozhodovanie súdu, ale len listinným dôkazom, na ktorý môže, ale aj nemusí súd prihliadať pri rozhodovaní o náhradnej starostlivosti.

Závet spisujte pred notárom, ktorý ho zaregistruje do notárskeho centrálneho registra závetov a ak nastane tento moment, ktorýkoľvek notár sa k nemu dostane.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu