Aký je postup, keď chcem požiadať o výživné na maloleté dieťa?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

žijem s partnerom v jednej domácnosti a už to nie je nič moc. Už ani nikdy nebude. Chcela by som s deťmi od neho odísť a dať na súd, aby platil na malého.

Aký je postup?

Na aký úrad mám ísť?

Mám ako slobodná mamička s dvomi deťmi nárok na sociálny byt?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či spĺňate nárok na sociálny byt se musíte informovať na príslušnom úrade v meste.

Čo sa týka výživného, návrh sa podáva na príslušný súd, kde maloleté deti žijú. V návrhu na súd, musíte okrem výživného určiť, komu budú deti zverené a výšku výživného.

Doporučujem však dohodu s partnerom. Prípade oslovenie mediátora, ktorý Vám a Vašmu partnerovi k dohode dopomôže.

V prípade záujmu o právne poradenstvo alebo zastúpenie ma kontakujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz