Akú mám možnosť získať deti do výlučnej starostlivosti?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

môj muž má už rok pomer s iným mužom, plánujú spolu budúcnosť. Máme spolu tri deti, dvoch chlapcov a dievča. Pracovne býva dosť vyťažený, aspoň doteraz bol. Na súde tvrdí, že on si vie prácu prispôsobiť potrebám detí.

Akú mám možnosť získať deti do výlučnej starostlivosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate vek detí, ktorý je napr. pri striedavej starostlivosti podstatný. Podľa Vašej otázky sa nedá určiť, akú máte možnost získať deti do výlučnej starostlivosti.

V prípade, že detí majú viac ako 10 rokov, súd bude prihliadať aj na ich názor. To, že je Váš muž pracovne vyťažený, ale prácu si vie prispôbiť nie je dôvodom, aby deti boli zverené do Vašej výlučnej starostlivosti. Taktiež nie je dôvodom ani to, že Váš muž má pomer s iným mužom.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz