Ako zrušiť povolenie, ktoré dal otec matke svojich detí?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

mám priateľa, ktorý je otcom dvoch malých detí. Tie nedávno spolu s matkou odcestovali do zahraničia a začali tam spolu s jej priateľom žiť. Môj priateľ jej dal samozrejme povolenie. Pred nedávnom mali spolu konflikt a ona bezdôvodne zakázala deťom, aby sa s otcom kontaktovali.

Čo treba urobiť, aby sa povolenie zrušilo?

Môj priateľ teraz o svojich dcérach nič nevie.

Ďakujem

Dobrý deň,

otec môže podať návrh na súd a žiadať, aby bol určený styk otca s deťmi. Prípadne, aby mu matka pravidelne poskytovala informácie o deťom a umožňovala mu napr. telefonický/skype kontakt.

Odporúčam však osloviť advokáta, nakoľko sa môže jednať o komplikovanejší spor.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz