Ako vymáhať výživné, keď je bývalý manžel evidovaný na úrade práce?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

môjmu bývalému manželovi stanovil súd výživné 200 eur mesačne aj napriek tomu, že bol evidovaný na úrade práce. Stalo sa tak preto, lebo sa preukázalo, že pracuje na čierno. Výživné neplatí a z toho dôvodu bolo na neho podané trestné oznámenie. Prokurátorka to ale zamietla, že ho nemôže stíhať, keďže je evidovaný na úrade práce. V prípade exekúcie by mu v tomto prípade nemali z čoho ani strhávať uvedenú sumu, keďže oficiálne nemá príjem.

Ako vymáhať výživné, keď je bývalý manžel na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem Vám exekúciu podať, nakoľko sa môže stať, že bývalý manžel sa v budúcnosti zamestná a príjmy mať bude.

Prípadne sa skúste obrátiť na ÚPSVAR a požiadať o náhradné výživné.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz