Ako riešiť správy, keď sú v nich urážky?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, ako mám postupovať, keď mi niekto poslal správu s urážkami. Neskôr poslala dotyčná osoba správu aj môjmu manželovi, že ak má stretne, tak mi odkopne hlavu z krku. Plus ďalšie slovné urážky.

Nestalo a to prvýkrát, čo má dotyčná uráža. Len už tie staršie správy nemám.

Je to trestné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý večer,

zablokujte si dotyčnú osobu, aby Vám ani správy od nej nechodili, ani telefonáty ste od nej nemohli prijať a zabudnite na staré správy a vymažte ich.

Polícia, prokuratúra a súdy tu určite nie sú na takéto somariny, ktoré môžu ľudia vyriešiť veľmi jednoducho.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu