Ako preukážem, že som dala vnos do nehnuteľnosti z mojich vylúčných peňazí?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vnosu do nehnuteľnosti v rámci BSM.

Ako preukážem, že som dala vnos do nehnuteľnosti z mojich vylúčných peňazí?

Ďakujem

Dobrý deň,

vnos je možné preukázať len v prípade, že išlo o Vaše výlučné peniaze. Teda peniaze, ktoré ste nadobudla napr. dedením, alebo ste ich mala odložené ešte pred uzavretím manželstva na bankovom účte. Tu však upozorňujem, že našetrené peniaze počas manželstva na Vašom účte na Vaše meno nie sú Vaše, ale patria do BSM.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz