Ako postupovať pri vybavení zákazu priblíženia?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás požiadať o informáciu ohľadom zákazu priblíženia. Bývalý partner je vo väzení, nakoľko mňa a terajšieho partnera pred tromi rokmi napadol. O mesiac by ho mali pustiť podmienečne, lebo jeho správanie je ukážkové. Chceli by sme si vybaviť zákaz priblíženia.

Ako máme postupovať?

Nebude mať zákaz určený automaticky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko už prebehlo trestné konanie, tak o zákaz priblíženia ste mohli požiadať ako poškodená osoba aj v rámci tohoto konania.

Od napadnutia ubehli už 3 roky, čo je dosť dlhá doba a Váš bývalý partner sa mohol zmeniť. Návrh na zákaz priblíženia môžete podať na príslušnom súde v mieste Vášho bydliska vo forme návrhu na vydanie neodkladného opatrenia. Avšak musíte podrobne popísať Vašu obavu a bezodkladnosť tohoto návrhu.

Obávám sa, že s návrhom nemusíte byť úspešná, nakoľko aktuálne Vám nič nehrozí a neviete predvídať, ako sa bude Váš expartner správať po podmienečnom prepustení. Nakoľko bude stále v "podmienke" predpokladám, že jeho správanie bude nadalej ukážkové, nakoľko by riskoval návrat do väzenia.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz