Ako postupovať pri nesplácaní dlhu na výživnom?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

otec dieťaťa nespláca dlh na výživnom, ktorý mu vznikol predtým ako riadne začal platiť. Súd mu stanovil splácať po 30€ na mesiac. On túto sumu zanedbáva. Ostatné výživné platí riadne. Má dlh na výživnom 6 000 eur.

Môj syn pomaly pôjde na strednú školu a peniaze bude potrebovať, tak by som to chcela riešiť. O syna sme sa súdili 8 rokov, takže už toho bolo dosť. Je to aj u exekútora a ten mu nemá čo zobrať, lebo nemá žiaden majetok.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste vyčerpala trestné oznámenie z podozrenia trestného činu neplatenia výživného aj návrhu na exekúciu, tak iná cesta ako sa domôcť k výživnému nie je možná.

Ak manžel pracuje, tak exekútor mu môže siahnuť napr. na plat, dávky, atď...

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz