Ako postupovať, keď si chcem dať určiť výživné na 8-ročného syna?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som sa poradiť ohľadom výživného na syna. S bývalým si ho aj striedame podľa zmeny v práci. Ja robím na 3 zmeny. Aj sme sa dohodli, že koľko mi bude platiť. Po troch mesiacoch poslal raz, teraz zase nechce.

Asi bude lepšie dat to oficiálne, resp. nechám si poradiť od Vás. Platím aj úver, ktorý sme brali síce spolu aj na auto, ktoré bolo na neho, ale už ho aj predal. Úver je na mňa, tak s tým si asi nepomôžem.

Ako postupovať, keď si chcem dať určiť výživné na 8-ročného syna?

Aké doklady budem potrebovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že nemáte súdom určené, komu bude syn zverený, styk s otcom a ani výživné. Je teda potrebné podať návrh na úpravu práv a povinností k maloletému dieťaťu na súd v mieste jeho bydliska.

V návrhu je potrebné popísať situáciu, ako momentálne s otcom dieťaťa fungujete a navrhnúť, že chcete dieťa do Vašej výlučnej starostlivosti. Plus navrhnúť sumu výživného. Návrh musí obsahovať aj Vaše majetkové pomery. To znamená všetky Vaše príjmy a výdavky doložené príslušnými dôkazmi. K návrhu doložte rodný list dieťaťa.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz