Ako postupovať, keď sa otec dieťaťa vyhýba plateniu výživného prostredníctvom exekúcie?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

môj bývalý priateľ má voči synovi vyživovaciu povinnosť a exekúciu na výživné v sume 8 000 eur. Utiekol však k sesternici do Rakúska, aby nemusel splácať z účtu exekúciu. Aj výživné za neho posiela sesternica na môj účet.

Ako zistím, či v Rakúsku aj robí?

Ako ho prinútiť plniť si povinnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či pracujete v Rakúsku nezistíte. Môžete podať návrh na exekúciu priamo v Rakúsku, kde si exekútor jeho prípadný príjem alebo zamestnanie zistí.

S exekúciou v Rakúsku Vám zdarma pomôže Centrum pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže.

Viac informácií nájdete tu https://www.cipc.gov.sk/vyzivne/#1539630225282-...

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz