Ako postupovať, keď nemôžem prebrať poštovú poukážku s výživným?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

bývalý partner mi platí na deti výživné do rúk matky, ale prostredníctvom poštovej poukážky. Dlhší čas som v Nemecku, žijem tu aj s deťmi. Peniaze na Slovensku preberala moja mama a posielala mi ich na účet. V súčasnosti už peniaze nemá kto za mňa prevziať a bývalý ich nechce posielať na účet. On síce bude posielať peniaze, ale nebude ich mať kto prevziať.

Ako v takomto prípade postupovať?

Bude mi výživné vyplatené aj spätne?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem mu poslať doporučený list, kde mu oznámite číslo Vášho účtu. Slovné spojenie v rozsudku "do rúk matky" znamená len platobné miesto. Neznamená to, že výživné sa musí platiť len formou poštovej poukážky, ale môže sa platiť aj prevodom na bankový účet.

Ak by aj napriek tomu Váš bývalý partner výživné platil poštovou poukážkou, tak prichádza do úvahy návrh na súd, ktorý stanoví spôsob platenia výživného.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz