Ako je to s výživným, keď dcéra študuje a dosiahne 18 rokov?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deňm

môj bývalý priateľ - otec dieťaťa neplatí výživné.

Ako je to s výživným, keď dcéra študuje a dosiahne 18 rokov?

Musím to riešiť cez políciu?

Ďakujem

Dobrý deň,
nadobudnutím plnoletosti Vašou dcérou sa nemení právomoc orgánov a nepresúva sa zo súdov na políciu. Ak došlo k spáchaniu trestného činu, po dovŕšení plnoletosti môže byť oznamovateľom len Vaša dcéra.
Návrh na exekúciu prípadne návrh na zvýšenie výživného však už musí podávať Vaša dcéra

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu