Aké výdavky mám zahrnúť do žiadosti o zvýšenie výživného?

Zodpovedané
18. júl 2023

Dobrý deň,

idem spísať výdavky na deti, lebo žiadam zmenu výživného. Bývalý partner uviedol, že zarába okolo 1 300 eur v čistom. Ja som dala návrh pre 14-ročnú dcéru 180 eur a pre 7-ročnú 150 eur. On sa vyjadril, že to je veľa.

Do výdavkov som uvidela základné mesačné výdavky (strava, oblečenie, lieky, telefón).

Treba výdavky ako je zubár, okuliare, výlety, školské potreby uviesť ročne, alebo ich rozpočítať na mesačné náklady?

Zahŕňa sa do výdavkov aj ZRPŠ a vreckové?

Ďakujem

Dobrý deň,

z praxe je dobré vždy uviesť všetky, a to aj mimoriadne výdavky, ktoré majú deti. Takže určite doporučujem uviesť aj ročné výdavky a zdokladovať ich výpisov z účtu alebo potvrdením o platbe, faktúrou, blokmi...

Do výdavkov môžete zahrnúť aj ZRPŠ a vreckové.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz