Ponúkajú pracovné agentúry len prácu v zahraničí?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

vo väčších mestách je to tak, že prácu nezamestnanému nájde úrad práce. V menších mestách nie. Kamarátka je 8 rokov na úrade práce a ešte jej nič neponúkli. Iná kamarátka je na úrade práce pár mesiacov a už ju úrad práce posiela niekamn na pohovor. Obidve majú rovnakú školu.

Prečo je tomu tak?

Ponúkajú pracovné agentúry len prácu v zahraničí?

Sú všetky pracovné agentúry bezplatné?

Ako fungujú bezplatné kurzy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

úrady práce pomáhajú v hľadaní práce. Je to však vždy veľmi individuálne podľa skúseností a znalostí každého kandidáta, ako aj situácie na trhu práce (čo môže byť aj situácia Vašich kamarátiek).

Čo sa týka fungovania personálnych (pracovných) agentúr, tak tieto fungujú bezplatne a neorientujú sa len na pozície v zahraničí. Ponúkajú aj pracovné pozície na Slovensku.

Personálne agentúry fungujú samostatne. Odporúčame Vám sledovať ich stránky, kde viete nájsť podrobnejšie informácie podľa preferencií, keďže ponúkajú pozície v rámci rôznych sektorov.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources