Musím mať pracovnú zmluvu, keď chcem pracovať vo vlastnej kaviarni?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

mám 43 rokov a som na výsluhovom dôchodku. Založila som si s.r.o a vlastním kaviareň, kde by som chcela pracovať.

Musím mať nejakú pracovnú zmluvu, alebo ako konateľ a majiteľ kaviarne tam môžem pracovať bez toho, aby som mala pracovnú zmluvu a aby som si dávala výplatu a platila odvody?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša otázka nie je pracovná, skôr sa potrebujete poradiť s účtovníkom/daňovým poradcom, respektíve právnikom.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources