Môžem požiadať o neplatené voľno, keď nemám kam dať trojročné dieťa?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať v máji 3 roky a neprijali ju do škôlky. Tam ju vzali až od septembra.

Ako mám postupovať pri nástupe do práce, keď nemám kam dať dieťa?

Existuje možnosť požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kontaktuje čo najskôr zamestnávateľa. Je možné, že sa obom stranám podarí nájsť iné kompromisné riešenie.

Neplatené voľno je najnevýhodnejšia možnosť, budete si musieť hradiť zdravotné poistenie.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources