Môžem počas materskej pracovať na dohodu?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

v apríli ma čaká nástup na materskú dovolenku a momentálne (aj celú dobu 270 dní) pracujem len na dohodu o pracovnej činnosti.

Budem môcť v dohode pokračovať aj počas poberania materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je jasné, či dohoda o pracovnej činnosti je príjmom, z ktorého sa Vám bude platiť nemocenské poistenie.

V prípade, že budete poberať materské z dohody o pracovnej činnosti, tak nie je možné poberať príjem z tej istej dohody. Riešením je buď uzavretie dohody s tým istým zamestnávateľom, ale na inú pracovnú pozíciu, alebo uzavrieť dohodu s iným zamestnávateľom.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources