Je rozumné vrátiť sa do zamestnania, kde som pred rokmi dala výpoveď?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

zvažujem návrat do zamestnania, kde som pred pár rokmi dala výpoveď (už som to tam nezvládala, totálne som vyhorela). Oslovila ma bývalá šéfka - vraj bola so mnou vždy spokojná a ponúkla mi prácu. Nebudem však pracovať s ňou, ale na inom oddelení vo firme a budem mať inú šéfku.
Hovorí sa, nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky.

Platí to aj v tomto prípade?

Práca ma bavila, aj by som sa tam chcela vrátiť, no vnútorne sa s touto myšlienkou neviem stotožniť.

Ďakujem

Dobrý deň,

dobrým pomocníkom vo Vašom prípade vie byť napríklad spísanie listu pre a proti. Tam si dáte dôvody, ktoré ste vnímali pozitívne, ako aj určité negatíva, ktoré v danej spoločnosti napríklad nefungovali.

Pokiaľ si nie ste istá, skúste sa nakontaktovať s bývalými kolegami a urobiť si prieskum, ako situácia aktuálne vyzerá a čo sa od Vášho odchodu zmenilo v rámci pracovného prostredia.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources