Ako zaujať na pracovnom pohovore, keď sa uchádzam o miesto v inom odbore ako mám vyštudovaný?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

mám magisterský stupeň učiteľstvo a chcem pracovať v inom odvetví - v administratíve. Často sa stáva, že budúceho zamestnávateľa odradí môj dosiahnutý stupeň vzdelania, ktorý nie je v tom odbore, o ktorý sa uchádzam.

Ako zaujať v novej práci na prijímacom pohovore?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa prieskumu ministerstva práce, 53 % absolventov VŠ pracuje v odbore. Tým chcem povedať, že nevybočujete zo súčasnému štandardu. Zamestnávatelia sú zvyknutí, že absolventi najmä humatnitných odborov hľadajú prácu mimo profesie. Predpokladám, že Váš dosiahnutý stupeň vzdelania je vysokoškolský, čo nebýva prekážkou pre prácu v administratíve.

Skúste sa zamyslieť nad požiadavkami, ktoré sú požadované. Ak Vám chýbajú niektoré zručnosti, nájdite spôsob ako sa ich doučiť. Dajte si skontrolovať životopis, nesmú tam byť chyby, alebo preklepy.

Prajem mnoho úspechov pri hľadaní práce v administratíve.

S pozdravom
Sandra Balažíková

Head of Human Resources