Ako postupovať, keď po skončení materskej chcem ostať ešte rok doma?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

momentálne som na materskej dovolenke a pracovný pomer mám na neurčitú dobu.

Ako postupovať v prípade, že do práce ešte nebudem chcieť nastúpiť po skončení materskej?

Chcela by som ostať so synčekom ešte ten rok doma, ale ani o prácu nechcem prísť.

Ďakujem

Dobrý deň,

materská dovolenka trvá 6 mesiacov, do 3 rokov veku dieťaťa môžete čerpať rodičovskú dovolenku. Nástup na rodičovskú dovolenku oznámte zamestnávateľovi minimálne mesiac vopred.

Pred plánovaným ukončením rodičovskej dovolenky musíte opäť minimálne mesiac vopred informovať zamestnávateľa. Môžete požiadať o rok neplateného voľna, avšak zamestnávateľ s tým nemusí súhlasiť. Buď budete musieť nastúpiť na pracovisko, alebo budete musieť ukončiť pracovný pomer.

S pozdravom
Sandra Balažíková

Head of Human Resources