Aké mám práva v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom práv.

Aké mám práva v skúšobnej dobe?

Môžem sa kedykoľvek postaviť a odísť, resp. neprísť na ďalší deň?

Alebo musím podať výpoveď?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je mi ľúto, ak existujú dôvody, prečo chcete odísť z nového zamestnania.

V prípade, že chcete odísť v skúšobnej dobe, musíte platne ukončiť pracovný pomer – písomné oznámenie doručíte zamestnávateľovi, spravidla 3 dni predo dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

V prípade neplatného skončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe môže zamestnávateľ trvať na tom, aby ste naďalej vykonávali prácu. Takisto si môže nárokovať škodu, ktorú ste mu svojim konaním spôsobili.

Odporúčam sa so zamestnávateľom stretnúť a dohodnúť, pravdepodobne ho budú zaujímať dôvody, prečo ste sa rozhodli odísť tak skoro po nástupe.

S pozdravom

Sandra Balažíková
Head of Human Resources