Zubár mi trhal zub a stále ma to bolí. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

v stredu mi zubár trhal zadný dolný zub. Buď to bola sedmička alebo osmička a stále ma to veľmi bolí. A hlavne to bolí v chlade.

Je to bežné?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vytiahnutie zubu (extrakcia) je chirurgický zákrok, po ktorom sa po odoznení lokálnej anestézie v oblasti prázdneho kostného zubného lôžka objavia bolesti a pretrvávajú od približne 4 do 7 dní.

Najsilnejšia bolesť sa objaví večer v deň zákroku, vtedy sa odporúča dať si tabletku od bolesti, cez deň sú bolesti miernejšie a ich intenzita by mala klesať. Studený obklad si na líce v oblasti zákroku prikladajte len v prvých hodinách po zákroku, potom už nie.

V žiadnom prípade ranu počas prvých dní hojenia nevyplachujte studenou (ani inou) vodou). Vlažné bylinné odvary sú na jemné obmytie miesta zákroku, nesnažte sa nimi ranu vyčistiť.

V prípade stupňujúcich sa bolestí neprebieha hojenie tak, ako by malo a to môže byť dôsledkom druhotnej infekcie kostného lôžka.

Ak máte zvýšenú teplotu, opuch alebo cítite z extrakčnej rany zápach, kontaktujte svojho zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská