Tlak a bolesť po robení implantátu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
16. máj 2020

Dobrý deň,

v pondelok mi bol robený implantát na hornej 4. Už je to 6 dni a opuch zmizol. Cítim však tlak a bolesť do kosti. Bolesť hlavy sa nezlepšuje. Zubár mi nedal nič.

Ibalgin a ani Nalgesin veľmi nezaberajú.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vsadeniu implantátu predchádza odhalenie kosti a jej navŕtanie, čo je veľmi invazívny chirurgický zákrok sprevádzaný bolesťami po odznení zvodovej anestézie, ktoré by nemali pretrvávať viac ako 10 dní.

Počas tejto doby sa odporúča užívať lieky proti bolesti - okrem tých, čo spomínate, by vám zubný lekár mohol predpísať nesteroidný protizápalový liek Flector EP Rapid 50 mg vo forme granulátu, ktorý sa odporúča po chirurgických zákrokoch v stomatológii.

Čo sa týka Ibalginu, užívajte 400 až 800 mg každých 6 až 8 hodín, alebo ako vám povedal váš zubný lekár. Vyhnite sa užívaniu Aspirínu, nakoľko môže spôsobiť riziko krvácania.

Bolesť hlavy môže mať za príčinu aj prechladnutie prínosových dutín, čo by ste mali vylúčiť. Ak by bolesti pretrvávali, ozvite sa svojmu implantológovi a dostavte sa na kontrolu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská