Teploty po vytrhnutí stoličky

Zodpovedané
23. feb 2019

Dobrý deň,

môjmu 9 ročnému synovi včera trhali dve horné stoličky. Kývali sa mu a rastú mu už nové.

Je v poriadku, keď má teplotu, ktorá mu stúpa?

Ako dlho môže mať teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

mierne a krátkotrvajúce zvýšenie teploty po vytiahnutí mliečneho zuba môže byť u dieťaťa bežnou reakciou a nemusíte mať obavy.

Opuch v mieste vytiahnutia zubu by mal odozniesť do 48 hodín. Syn by mal deň po vytiahnutí zubov začať jemne vyplachovať vodou po každom jedle a jemne zúbky čistiť ráno a večer.

Ak by pretrvávalo krvácanie, bolesť, horúčka, zimnica alebo opuch po dobu viac ako 48 hodín, obráťte sa na svojho zubného lekára alebo detského lekára.

Ak sa dostaví horúčka nad 38´C a dieťa sa cíti celkovo zle, prípadne sa potí alebo ho bolia svaly, treba uvažovať o infekcií, ktorá nemusí mať súvis z vytiahnutím daných zubov, ale môže ísť o celkové ochorenie dieťaťa, napríklad o chrípku.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská