Posun zubu po vytrhnutí stoličky

Zodpovedané
10. feb 2019

Dobrý večer,

v pondelok mi trhali hornú pravú stoličku. Teraz mám pocit, že vedľajší zub sa mi posunul dovnútra a neustále sa mi oň drie jazyk.

Je to možné? Ako sa to dá riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je to možné.

Posun zubov je veľmi pomalý proces, nakoľko vyžaduje prestavbu kostného lôžka, v ktorom je koreň zubu uložený.

Skôr si myslím, že si neviete zvyknúť na ten voľný priestor, ktorý po ťahaní zubu zostal.

Ak sa Vám vedľajší zub zdá ostrý, navštívte opäť vášho zubného lekára a poraďte sa s ním o možnosti jeho upravenia/vyleštenia, pretože dlhodobé dráždenie jazyka ostrým okrajom zuba či zubnej výplne môže byť príčinou vzniku rakoviny jazyka.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská