Poradíte mi ohľadom zmeny zubára?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

moja zubárka už takmer 6 mesiacov neordinuje, lebo prerábajú ambulanciu. Chcem zmeniť zubára. Nový zubár chce odo mňa potvrdenie o vyradení od pôvodného zubára. Pôvodná zubárka je ale nezastihnuteľná, telefón má vypnutý a ambulancia je zatvorená.

U nového zubára mi povedali, že bez toho si budem musieť všetko hradiť ako samoplatca (poistenec Dôvery).

Akú vstupnú prehliadku mal nový zubár na mysli?

Budem ako samoplatca až do doby, kým mi stará zubárka nedá papier o vyradení?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vaša zubná lekárka by si mala na obdobie, kedy neordinuje, zohnať zástup, resp. informovať pacientov prostredníctvom oznamu na dverách ambulancie alebo internetovej stránke, na akého zastupujúceho lekára sa majú v prípade potreby obrátiť.

Ak sa tak nestalo, skúste sa obrátiť na vašu poisťovňu a poradiť sa o možnosti zrušenia dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s vašou zubnou lekárkou.

Jediný problém je totiž v tom, že nemôžete mať v rovnakom čase dohodu u 2 zmluvných zubných lekárov.

Čo sa týka vstupnej prehliadky u nového zubného lekára. Ide o tradičný postup, kedy vám nový zubný lekár kompletne vyšetrí chrup a ústnu dutinu, odoberie vám anamnézu a založí dokumentáciu.

Cena vstupného vyšetrenia nezahŕňa röntgenové snímky. Ak by ste museli byť vedený ako samoplatca, bude to len do času, kedy vás vaša zubná lekárka vyradí z evidencie.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská