Platí za injekciu od bolesti a za liečebnú vložku pacient alebo poisťovňa?

Zodpovedané
31. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom platby za injekciu u zubára. Platí za injekciu od bolesti a za liečebnú vložku pacient alebo poisťovňa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ sa jedná o súkromnú zubnú ambulanciu, každý poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má svoj cenník a pacient ošetrenie platí v plnej miere - ceny jednotlivých liečebných výkonov závisia od stupňa vybavenia ambulancie, lokality a rôznych ďalších faktorov.
U zubného lekára, ktorý má zmluvu so zdravotnými poisťovňami, sú zdravotné výkony plne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia nasledovné:
a) Infiltračná alebo zvodová anestéza (za jedno ošetrenie iba raz) pri vytiahnutí zuba, odstránení vitálnej zubnej drene a pri chirurgických výkonoch.
b) Výkon prvej pomoci obsahujúci otvorenie dreňovej dutiny, umŕtvenie alebo odstránenie zubnej drene, alebo odstránenie koreňovej výplne. Pri konkrétnom zube sa uhrádza len raz.
Odporúčam sa obrátiť na vášho zubného lekára a zistiť si cenu za výkony dopredu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská