Nebudú sa mi kaziť zuby od háčikov?

Zodpovedané
24. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom náhrady za chýbajúce zuby. Chýbajú mi 3 zuby a chcem si ich dať nahradiť mostíkom s háčikmi.

Nebudú sa mi ďalšie zuby od háčikov kaziť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak pod pojmom "mostík s háčikmi" myslíte čiastočne snímateľnú náhradu/protézu, ktorá sa kovovými drôtikmi (sponami) upína o pilierové zuby, tak pre zabezpečenie dostatočného uchytenia protézy sú potrebné podbiehavé miesta v krčkovej oblasti zubov, ako aj oporné body.

Zubný lekár vám možno z tohto dôvodu na zuboch vytvorí drobné zábrusy v sklovine a zuby následne nafluoriduje.

Pri dodržiavaní optimálnej domácej dentálnej hygieny sa vám zuby kaziť nebudú. Ak by sa vám však časom háčiky na protéze uvoľnili a niektorý by nedoliehal, vyhľadáte urýchlene svojho zubného lekára, aby háčik dotiahol. V opačnom prípade by vám háčik mohol poškodzovať zub a/alebo ďasno.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská