Mám strojček a necítim bolesť

Zodpovedané
9. feb 2019

Dobrý deň,

mám klasický kovový strojček spojený s tenkým drôtikom dole i hore a vôbec necítim bolesť. Všade som čítal, že to bude bolieť prvý týždeň.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri ortodontickej liečbe fixným strojčekom sa v prvotnom štádiu liečby očakáva stredný až silný pocit nepohodlia a bolesť, ktoré môžu pretrvať aj viac ako mesiac a pacient ich zväčša pociťuje v celom rozsahu fixného zubného strojčeka. Odporúča sa preto zo začiatku konzumovať mäkkú stravu a zuby si dôkladne, ale jemne čistiť. Prah bolesti je u každého iný a možno práve vy ho máte natoľko vysoký, že daný pocit nepohodlia a bolesť necítite. Váš čeľustný ortopéd stanovil liečbu tak, aby vám bola presne šitá na mieru. Možno neskôr pristúpi lekár k použitiu pomocných prvkov, ako sú elastické ťahy gumou, ktoré vytvoria tlaky a ťahy na zuby - uvidíte, ako budete potom reagovať. Dôležité je, aby došlo k posunu do žiadanej polohy...

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská