Koľko rokov budem nosiť strojček?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý deň,

mám 39 rokov a nová zubárka mi doporučila strojček na horné zuby. Mám ich dosť krivé a ešte mám aj predkus.

Koľko rokov budem nosiť strojček?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka trvania čeľustno-ortopedickej liečby závisí od závažnosti vašej odchýlka, stavu vašej dentálnej hygieny, zvoleného typu čeľustného aparátu, prípadnej nutnosti ťahania niektorých zubov a množstva ďalších faktorov.

Najlepšie vám bude vedieť povedať špecialista čeľustný ortopéd po komplexnom vyšetrení a na základe hodnovených röntgenových snímkov.

Liečba sa väčšinou plánuje na dobu 1-3 rokov, je to však individuálne - každý pacient je iný.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská