Je možné nasadiť strojček iba na 6 predných zubov?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zubného strojčeka.

Je možné nasadiť strojček iba na 6 predných zubov?

po oboch stranách vzadu nemám už žiadne zuby, tam budem mať čiastočnú protézu.

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš stav musí posúdiť na základe komplexného vyšetrenia špecialista - čeľustný ortopéd (ortodont), ktorý zhodnotí stav kosti, stupeň dentálnej hygieny a najmä mieru odchýlky (nesprávneho postavenia zubov), ktorú chcete liečbou riešiť.

Určite je možné ortodonticky riešiť nesprávne postavenie zvyškových 6 zubov predného úseku, ale aký typ strojčeka a plán liečby čeľustný ortopéd zvolí, to vám ja žiaľ neviem povedať. Možnosti ortodontickej liečby sú rôzne a samozrejme záleží aj na vašej predstave a finančných možnostiach.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská