Budú sa dať dorovnať moje zuby fixným strojčekom?

Zodpovedané
23. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Na pravej strane mám odstávajúci očný zub a štvorku mi pán zubár vytiahol. Trojka sa trochu narovnala, nie však podľa mojich očakávaní.

Bude sa dať trojka dorovnať strojčekom a dorovná sa mi aj vzniknutá medzera po štvorke?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

o možnosti posunu zubov zubným strojčekom sa vždy treba poradiť so špecialistom - čeľustným ortopédom. Ten zhodnotí celkový stav Vašich zubov a kosti, prihliadne na zdravie ďasien, ústnu hygienu a navrhne vhodnú liečbu.
Ak bola 3ka vybočená z dôvodu stesnania zubov, bude ju možné do medzery po vytrhnutej 4ke vtiahnuť a medzeru tak zaplniť. Ak je však medzera priveľká, posun zubov v rade smerom dopredu nie je ideálny, nakoľko by mohol narušiť ich vzťah k druhému zuboradiu. Chýbajúci zub je tiež možné nahradiť implantátom. Treba si zvážiť aj finančný aspekt liečby.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská