Aký je Váš názor na sonické zubné kefky?

Zodpovedané
23. nov 2018

Dobrý deň,

zaujíma ma Váš názor na sonicke zubné kefky.

Ďakujem

Dobrý deň,

sonickú zubnú kefku odporúčam, sama ju používam a často na ňu počúvam chvály aj od mojich pacientov.

Ide o elektrickú zubnú kefku, ktorá namiesto rotácie alebo oscilácie využíva na rozrušenie bakteriálneho zubného povlaku vibrácie/kmity, čím šetrnejšie pôsobí na ďasná a tenkú zubnú sklovinu v oblasti krčkov. Rozrušenie povlaku však automaticky neznamená jeho mechanické zotretie, preto je potrebné, aby pacient naďalej dodržiaval zásady správnej techniky umývania zubov (krúživý alebo stierací pohyb). Kefka tekutinu v ústach rozkmitá, ale neženie ju cez medzizubné priestory pod tlakom (ako v prípade ústnej sprchy), preto netreba zabúdať na použitie zubnej nite, príp. medzizubnej kefky.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská