Ako vyliečiť červené ďasná pod mostíkom?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý večer,

pred asi dvomi rokmi mi moja zubárka nasadila mostík. Po čase sa mi objavili pod mostíkom červené ďasná.

Čo mi pomôže vyliečiť červené ďasná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďasná môžu reagovať v mieste kontaktu s cudzorodým materiálom (alergia, neznášanlivosť), ale častejšie ide o dráždenie bakteriálnym povlakom, ktorý sa vo zvýšenej miere nachytáva na okraje protetických prác a pod medzičlenmi mostíkov.

Priestor medzi falošným zubom bez koreňa a ďasnom je potrebné pravidelne čistiť špeciálnou plstenou niťou, nazývanou superfloss. Jej koniec je z ohybného plastu, čo uľahčuje zasunutie pod medzičlen a pretiahnutie na druhú stranu. Plstená časť nite je jemná a šetrná k ďasnám, nepoškrabe ich ani neporeže. Je zároveň dostatočne hrubá na to, aby zotrela všetok povlak a zvyšky potravy, ktoré sa pod medzičlenom môžu uchytiť.

Odporúčam tiež použitie liečivej ústnej vody s obsahom 0,12% chlorhexidínu, napríklad Curasept ADS 212 alebo Corsodyl po dobu 4 týždňov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská