Ako predísť tomu, aby dcéra nemala zuby zlé ako mám ja?

Zodpovedané
24. júl 2019

Dobrý deň,

moja 4,5 ročná dcérka bola už 5 x na preventívke. Ja mám hrozné zuby, samá blomba.

Ako predísť tomu, aby dcéra nemala zuby po mne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

základom zdravia zubov a ústnej dutiny je dodržiavanie správnej ústnej hygieny. Vo všeobecnosti platí, že čistý zub sa nekazí, preto dôkladné čistenie zubov je najdôležitejšou časťou prevencie.

Základy techniky čistenia vás najlepšie naučí dentálna hygienička - vyberte si takú, ktorá sa zameriava na detičky, doneste na dohodnutý termín dcérkinu zubnú kefku, pastu, čokoľvek, čo zvykne v rámci domácej zubnej hygieny používať, aj čím jej vy dočisťujete.

Za zdravie jej chrupu a správnosť čistenia zodpovedáte ako rodič vy, preto je dôležité, aby ste boli počas profesionálnej dentálnej hygieny prítomná, bude to rovnako poučné pre vás ako pre dcérku.

Do prevencie spadá tiež zdravá životospráva, a to najmä znížený príjem cukrov a dostatočný príjem vody. O tomto vás vie okrem dentálnej hygieničky poučiť aj zubná preventistka.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská